Väike-Maarja aleviku ajalugu on läbi põimunud Georg Lurichi nimega. Siin ta sündis ja alustas oma kuulsusrikast raskejõustikuteed. Praeguse "Georgi Maja" krundil asetses XIX sajandi lõpul ja XX sajandi algul "Kaarma kõrts". Kõrtsi pidasid Georg Lurichi vanemad ning samas nägi ilmavalgust maadluskuulsus Georg ise. Noormehe-eas oli "Kaarma kõrts"

kohaks, kus juba tuntuse saavutanud Georg Lurich käis timpsaiu ja "vurtsuvett" maiustamas. XX-saj. 30-ndatel aastatel ehitas kõrtsi asemele härra Maidla maja, mis on praeguse algupärane varjant. 1998.a. peale tulekahju läbis maja noorenduskuuri. Maja omanik ettevõtja Avo Part planeeris hoonesse kõrtsi- ja selvekaupluseruumid, andes nendele "Georgi" nime.

"Georgi Söögitoa" interjööri kujundas härra Urmas Kukk. Kujunduse ideeks oli XIX-saj. jõuka taluperemehe söögituba."Georgi Söögitoa" I-korrus mahutab kuni 90 inimest. *Peo- ja peielaua ning catering-tellimused: tel. 32 55 608 ja mob. 53 456 273

e-kiri: aivar@joosand.ee

*Privaatselt saab peolauda tellida ka II-korruse saali, kuhu mahutame kuni 40 inimest. *Piljardilaud – Ameerika snuuker reeglitega *Samas 2 x 3-kohalist puhkeruumi väsinutele koos WC ja duširuumiga .

II-korrusel on saal, mille saab kiirelt sättida laste mängutoaks trepipiirdega või kasutada nõupidamiseks-loenguks (konverentsitehnika olemas). Päeva roogadeks on kodused toidud soodsate hindatega. Võimalik tellida peie- ja peolaudu. Georg Lurich oskas mitmeid võõrkeeli. Eriliseks lemmikuks oli hispaania keel. Sellepärast valisimegi majaveiniks Hispaania veini: poolkuiva punase ja valge „Castano“ Yecla regioonist. *Nädalavahetustel elava muusikaga tantsuõhtud. *5 korda aastas käib koos Väike-Maarja Veini- ja Gurmeeklubi. *Veine peolauale aitab valida – sommeljee Aivar Liivalaid.

"Georgi Majas", Pikk 16, on leidnud peavarju:

"Georgi Kauplus" - toidu ja esmatarbekaubad. "Maarjalill" - lilled, pärjad, kimbud, kingitused.
Reinpaul OÜ kontor
MTÜ Virumaa Tugiteenused
Anu Ilusalong (juuksur, pediküür, fototeenused)
Eve Tiigimäe FIE Kosmeetikasalong